Parapet wewnętrzny to ważny element w każdym domu, który pełni funkcję ozdobną i praktyczną. W związku z tym, że elementy te są tak znaczące, ważny jest wybór odpowiednich materiałów do ich wykonania. Najpopularniejsze są parapety granitowe i marmurowe ze względu na doskonałe parametry techniczne oraz wysokie walory estetyczne.

 

parapety granitowe warszawa

Parapety granitowe

Granit cechuje się dużą wytrzymałością, dlatego świetnie sprawdzi się jako materiał do wykonania parapetów.
Parapety granitowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, łatwością w utrzymaniu, a także eleganckim wyglądem. Ich wygląd można dopasować do własnych preferencji, gdyż mogą być barwione na dowolny kolor. Ze względu na to, że są również odporne na warunki atmosferyczne i blaknięcie, parapety granitowe nadają się do montażu na zewnątrz, stanowiąc tym samym ozdobę elewacji.

 

Parapety marmurowe

 

Marmur kojarzony jest z luksusem i elegancją. Te cechy opisują również parapety marmurowe. Oprócz tego, że są odporne na uszkodzenia i trwałe, wyróżniają się niezwykłym wzornictwem. Parapety marmurowe charakteryzują się nierównomiernym wybarwieniem i estetycznym żyłkowaniem, dlatego są wyjątkowe. Dodatkowo są łatwe w obróbce, dzięki czemu można im nadać niestandardowy kształt.

Parapety marmurowe są nieco droższe niż konglomerat kwarcytowy, jednak wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników klasycznych, stylowych wnętrz.
Nasz zakład kamieniarski mieści się na terenie miasta Warszawa i tu również przyjmujemy zamówienia na parapety granitowe i marmurowe. Wykonujemy je w oparciu o indywidualne preferencje, aby były zgodne z koncepcją naszych klientów.