Konglomerat kwarcytowy

Chcąc stworzyć szeroką ofertę usług kamieniarskich, korzystamy także z innych surowców. Obok blatów marmurowych  i granitowych mogą Państwo zamówić produkty wykonane z konglomeratu kwarcytowego. Materiał ten cieszy się coraz większą popularnością głównie ze względu na swoją wytrzymałość. Pozyskuje się go po połączeniu substancji mineralnych z równie trwałymi dodatkami syntetycznymi. Można z niego produkować blaty do kuchni, łazienki w domach prywatnych i miejscach użyteczności publicznej. Takie wykończenie dobrze współgrają z innymi elementami dekoracyjnymi, które wykonujemy np. z trawertyn i onyxu .

 

Właściwości tworzywa

Do najważniejszych dodatków konglomeratu kwarcytowego należą żywica oraz jony srebrne. To właśnie ten drugi element sprawia, że surowiec ma właściwości antybakteryjne. W związku z tym często wykorzystywany jest do produkcji armatury sanitarnej oraz blatów kuchennych w pensjonatach, szpitalach, restauracjach, hotelach czy urzędach. Sposób wytwarzania oraz odpowiednie proporcje składników sprawiają, że konglomerat kwarcytowy wyróżnia się solidnością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, ścieranie czy negatywne działanie środków chemicznych.

 

Blaty z konglomeratu kwarcytowego

Oferujemy szeroką gamę wzorów i kolorów blatów wykonanych z konglomeratu. Dużymi zaletami produktów są:  estetyczny wygląd, wysoki połysk oraz możliwość doboru dowolnej barwy, dzięki czemu blaty pasują do każdego wnętrza. Wytrzymują nawet większy ucisk, co sprawia, że trudno je uszkodzić.  Blaty z konglomeratu można w bardzo prosty sposób utrzymać w czystości. Wyróżniają się także minimalnym stopniem chłodności, co sprawia, że przyjemniej się z nich korzysta. Wszystkie zamówienia możemy zrealizować według Państwa projektu. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów zlecenia. Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu, który mieści się na terenie miasta Warszawa. Zaprezentujemy Państwu dotychczasowe realizacje oraz dostępne wzory konglomeratu.

 

Konglomerat kwarcytowy – Warszawa

Naszym klientom polecamy blaty i inne wyroby z konglomeratu kwarcytowego. W Warszawie jesteśmy firmą, która projektuje i wykonuje produkty o wysokiej estetyce oraz trwałości. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i dotychczasowymi realizacjami – na pewno Cię zainspirują i przekonają o jakości, jaką oferujemy. Serdecznie zapraszamy do współpracy, jeśli szukasz niezawodnego konglomeratu kwarcytowego w Warszawie oraz okolicach.

 

 

ArktykaArktyka
Bianco PuroBianco Puro
BolognaBologna
BrasiliaBrasilia
Crystal WhiteCrystal White
EtnaEtna
GrigioGrigio
HebanHeban
KoryntKorynt
KretaKreta
MokkaMokka
Nero IntensoNero Intenso
Pure BlackPure Black
TarentTarent
ToskaniaToskania
VegaVega
Bianco PapiroBianco Papiro
ZenithZenith
IstriaIstria
FlorenceFlorence
Sand WhiteSand White
AtenaAtena
HelsinkiHelsinki
AostaAosta
ItacaItaca
ApuliaApulia
VirginiaVirginia
Vittoria WhiteVittoria White
LyskammLyskamm
VermontVermont
RodiRodi
Sabbia BeigeSabbia Beige
MiamiMiami
CordaCorda
YemenYemen
Cinder GreyCinder Grey