Kamienne posadzki. Gdzie będą prezentować się najlepiej?

/upload/2024/2/GYajSx.jpg

Posadzki kamienne są inwestycją na długie lata. Są niezwykle trwałe, dzięki czemu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i zużycie. Poza tym dodadzą elegancji każdemu wnętrzu. Produkowane są zwykle z marmuru, granitu oraz naturalnego kwarcytu. Można je wielokrotnie odnawiać, a oprócz tego doskonale przewodzą ciepło, więc pod taką posadzką można stosować ogrzewanie podłogowe. Zalet takiego rozwiązania jest nieskończenie wiele, ale gdzie posadzki kamienne będą prezentować się najlepiej?

Elegancja i ekskluzywność

Słysząc o posadzkach kamiennych, wielu z nas wyobraża sobie miejsca pełne przepychu. Zwykle kojarzą się nam one z pałacami czy katedrami. Z takim rozwiązaniem spotykamy się też często w budynkach użyteczności publicznej, na przykład na uniwersytetach albo w sądach. Stosuje się je tam nie tylko ze względu na elegancki wygląd, ale również trwałość. Ruch w takich miejscach bywa wzmożony, więc powierzchnia powinna być do tego dostosowana. Na pewno wielu z nas zauważyło posadzki kamienne również podczas wakacyjnego pobytu w ekskluzywnym hotelu.

Czy płytki kamienne sprawdzą się w domu?

Posadzki kamienne cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych Klientów, którzy wykańczają swoje domy. Sprawdzą się na przykład w kuchni, jednak muszą być odporne albo zabezpieczone przed zaplamieniem. Najlepiej wybrać płytki z granitu i kwarcytu, gdyż są to materiały stosunkowo mało ścieralne. Posadzkę granitową można z powodzeniem zastosować również w łazience. Warto wspomnieć, że współpracuje ona z ogrzewaniem podłogowym, więc nie musicie mieć Państwo obaw, że będzie ona powodowała odczuwanie zimna. Marmurowa posadzka będzie doskonale wyglądała w salonie, gdzie w połączeniu z kominkiem stworzy elegancki, a jednocześnie ciepły i przytulny klimat.

Kamienna posadzka sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki trwałości będzie inwestycją na długie lata, więc można ją stosować również we wnętrzach, które są narażone na nadmierną eksploatację. W ASTIR znajdujemy idealne rozwiązania dla naszych Klientów od wielu lat. Możecie nam Państwo zaufać, że również do Waszego wnętrza wspólnie wybierzemy materiały, które będą do niego pasować, a przy tym posłużą naprawdę długo.