Dlaczego warto zdecydować się na schody z marmuru?

/upload/2024/2/Mw2NnD.jpg

Marmur jako budulec jest wydobywany i stosowany już od starożytności. Wykonane z marmuru rzeźby i budowle przetrwały do dziś, co świadczy o niezwykłej trwałości tego materiału. Niegdyś obecny głównie w pałacach i reprezentacyjnych budowlach marmur, dziś staje się coraz częściej obecny w domach. Marmurowe schody to elegancki wygląd, duża trwałość materiału, ale też opłacalna inwestycja na lata, podnosząca istotnie wartość budynku. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na schody z marmuru.

Jak w pałacu albo w minimalistycznym skandynawskim stylu

Schody z marmuru cechuje ogromna funkcjonalność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Choć kojarzą się głównie z masywnymi, dostojnymi, wręcz pałacowymi wnętrzami, ten materiał sprawdzi się również doskonale w bardziej minimalistycznych projektach, w stylu skandynawskim. Po wypolerowaniu schody z marmuru będą błyszczeć, a jeśli zdecydujemy się na jasne kolory, przyjemnie rozświetlą klatkę schodową. Mamy do dyspozycji szereg różnych możliwości jeśli chodzi o kształty: schody, w których dominują kąty proste, jak i bardziej zaokrąglone projekty.

Schody z marmuru są łatwe w czyszczeniu i trwałe. Wystrzegajmy się jednak mocnych detergentów, które mogą źle na nie wpłynąć. Marmurowe schody dobrze połączyć z innymi elementami z tego materiału, takimi jak blaty czy parapety. W przeciwieństwie np. do schodów drewnianych, schody wykonane z marmuru będą odporne na wodę. Niestraszne im będą również szpilki, uwielbiane przez kobiety.

Oczywiście decydując się na schody z marmuru, musimy liczyć się również z pewnym wydatkiem. Choć ich cena będzie wyższa niż w przypadku innych materiałów, jest to inwestycja, która szybko się zwróci. Zachowane w dobrym stanie schody, poddawane co kilka miesięcy impregnacji, przez lata będą szykowną wizytówką budynku.

Zaletą marmuru jest też jego dostępność w licznej gamie unikalnych kolorów i wzorów o nieregularnościach, co sprawia, że identycznych schodów, próżno będzie szukać w innych budynkach.

Nasza firma od lat zajmuje się dostarczaniem estetycznych i trwałych rozwiązań. Poza schodami z marmuru specjalizujemy się w tworzeniu niebanalnych i świetnie wyglądających schodów z granitu – innego naturalnego kamienia o podobnych właściwościach i zaletach. Zapraszamy do kontaktu lub odwiedzin naszego salonu w Warszawie.